Alba Ca Zapada!! Help!!!

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

abcdef7me
Incepator

Alba Ca Zapada!! Help!!!

Mesajde abcdef7me » 10/08/2010 12:53

BBuna.
M-am gandit ca saptamna viitoare sa fac si eu o prajitura Alba Ca Zapada. Pana acum am facut de nenumarate ori numai ca foile imi ies foarte tari :(
Le ung cu crema si ca sa se mai inmoaie le pun o zi intreaga sub niste carti... Numai ca toto tari ies...
Ce pot face ca sa iasa moale prajitura?
Multumesc

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 10/08/2010 05:35

Sa pui putin de amoniac alimentar in compozitie....foile vor fi tari la inceput dar se vor inmuia de la crema daca lasi cateva ore prajitura la frigider.....poate ne servesti si pe noi cu o portie virtuala :vis: :vis: :party: :flower: sa ne tii la curent cu ce a iesit :rugaciune: si .....bine ai venit pe la noi :) :hug: :flower: :flower: :flower: :flower:

Leandra
Incepator

Re: Alba Ca Zapada!! Help!!!

Mesajde Leandra » 03/10/2010 07:08

abcdef7me scrie:BBuna.
M-am gandit ca saptamna viitoare sa fac si eu o prajitura Alba Ca Zapada. Pana acum am facut de nenumarate ori numai ca foile imi ies foarte tari :(
Le ung cu crema si ca sa se mai inmoaie le pun o zi intreaga sub niste carti... Numai ca toto tari ies...
Ce pot face ca sa iasa moale prajitura?
Multumesc

Sa pui mai putina faina si in loc de unt, grasime de porc sau de pasare.

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”