Ajutor!!

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 21/08/2010 12:24

Yafa draga am intrat din nou aici, spune-mi tu mie de unde ai oua de prepelita....pe aici chiar nu am vazut....cred ca daca as intreba undeva de asa ceva s-ar uita la mine ca la un anormal....mersi...tare ma tenteaza aperitivul asta cu oua de prepelita :buuun:

yafa
Bucatar de talie internationala

Mesajde yafa » 21/08/2010 01:50

pupi scrie:Yafa draga am intrat din nou aici, spune-mi tu mie de unde ai oua de prepelita....pe aici chiar nu am vazut....cred ca daca as intreba undeva de asa ceva s-ar uita la mine ca la un anormal....mersi...tare ma tenteaza aperitivul asta cu oua de prepelita :buuun:

Pupi eu am gasit la un magazin micut ce aduce direct de la producatori la raionul oua. Daca nu gasesti mi-a venit o idee, poti face un tur de magie, doar cojile de ou, uneori le gasesti pentru decor si le umpli cu ou normal. :hug:
Life is like a box of chocolate, you never know what you are gonna get!

http://www.cuisineetplaisir.wordpress.com

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 21/08/2010 10:34

Ce misto arata =D> ,Auzi,dar icrele negre daca le pui in tigaie nu se intaresc? :?: Arata bestial!Si mie imi place sa fac 'bibileli' la aperitive si la orice, dar acum de cand il am pe Leo Mic,toate astea-s vis de vara :vis:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 21/08/2010 10:51

Sa vad ce gasesc, sperante ioc :cry: , plec dupa vanat :wink: dar sant sigura ca plec degeaba

yafa

Mesajde yafa » 21/08/2010 10:59

black_sweet_crush scrie:Ce misto arata =D> ,Auzi,dar icrele negre daca le pui in tigaie nu se intaresc? :?: Arata bestial!Si mie imi place sa fac 'bibileli' la aperitive si la orice, dar acum de cand il am pe Leo Mic,toate astea-s vis de vara :vis:

Multumesc, dar nu-i nevoie sa le tii mult , amesteci repede in ou, si atunci ele nu se prajesc :wink: ,vor fi prinse in ou atata tot. Sa stii ca si eu am mai delasat bibilelile, dar de acum de cand am crescut( avem 4 ani) si suntem cavaler ca mergem la scoala :cry: , mami isi reia activitatea :P

yafa

Mesajde yafa » 21/08/2010 11:01

pupi scrie:Sa vad ce gasesc, sperante ioc :cry: , plec dupa vanat :wink: dar sant sigura ca plec degeaba

Nu se poate sa nu gasesti, trebuie sa gasesti, sunt sigura ca ai sa gasesti.... :P

black_sweet_crush
Bucatar

Mesajde black_sweet_crush » 23/08/2010 10:41

sa-ti traiasca,sa fie sanatos!si Leo merge la gradi,dar si eu merg la servici si sunt contra-cronometru non-stop...pana si mersul la buda e programat :P .Anyway,am iesit din topic,scuze :love:

yafa

Mesajde yafa » 23/08/2010 03:42

Multumim si voua la fel :hug:

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”