Ajutati-l pe Alex sa zambeasca din nou!

Aceasta sectiune se adreseaza celor care stiu ca `dar din dar se face raiul` si cuprinde cazuri medicale si sociale care au nevoie de sprijin pentru a putea fi rezolvate.

Moderator: Moderatori

admin
RC Admin
RC Admin

Ajutati-l pe Alex sa zambeasca din nou!

Mesajde admin » 22/07/2009 03:42

Alex este un copil de 3 ani si este diagnosticat cu cancer. In Romania nu exista sansa de a-l salva, aceasta vine de la clinicile din strainatate, dar pentru a ajunge acolo trebuie o anumita suma de bani. Stiu ca peste tot unde intorci capul sunt oameni care au nevoie de ajutor si ca nu-i putem ajuta pe toti, insa mai stiu ca daca macar din cand in cand facem cate un mic efort, putem sa oferim cuiva o sansa la viata.

Noi nu murim daca renuntam 2 saptamani la abonamentul la fitness si alergam in jurul blocului sau daca renuntam la dulciuri timp de o saptamana. Sunt altii insa, care fara banii astia, isi pierd viata.

Mai multe informatii despre aceste copil si depre modul in care-l puteti ajuta, gasiti aici:

http://www.alexdamian.com

Va multumim,

Echipa RC
Fişiere ataşate
alex_spital.jpg
alex_spital.jpg (60.85 KiB) Vizualizat de 3947 ori

Leila
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde Leila » 23/07/2009 09:36

:( din pacate peste tot numai probleme :(

Fac apel si pe aceasta cale ca membrii acestui site , in special cei care detin bloguri sa posteze acest anunt umanitar pe blogul lor , poate in acest fel putem contribui la mediatizarea acestui caz .

O suma modica poate ajuta un mic ingeras !!!

Înapoi la “Social”