Afumarea carnii in casa

Cunoasteti mici trucuri usor de realizat, dar care fac diferenta dintre o mancare reusita si una esuata? Prezentati-le aici pentru cei care nu au reusit inca sa le descopere singuri. De asemenea daca aveti nelamuriri privind anumite retete veti primi ajutor din partea membrilor comunitatii.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

iuliajewel
Bucatar de elita

Mesajde iuliajewel » 06/12/2011 01:57

Pupisoaro, ai sarit din citire urmatoarea paranteza:

Copy-paste: "(probabil pe acelea le-ai vazut tu ca niste servetele - pliculetele de ceai :P )"

Nu mai scot din camara iar ceaiurile: ceea ce se vede in tuci ca niste servetele sunt plicuri de ceai negru (cam atat despre talentul meu fotografic :cry: :cry: :cry: )

iuliajewel
Bucatar de elita

Re: minuunee!!!

Mesajde iuliajewel » 06/12/2011 02:08

doinapavel71 scrie:Sa-ti dea Dumnezeu sanatate, ca mare minune ne-ai invatat si mai ales ne-ai aratat! Foarte, foarte taree!
=D> =D> =D>
Imi vine sa pun metoda direct pe peretii la bucatarie, slide show, ca sa n-o mai uit niciodata! Mare minune am invatat astazi, si nu sunt chiar o novice in bucatarie!(dar nici mare maestra, doar o gospodina)
:hug: :hug: :hug: :flower:

Imi place felul in care te exprimi! Cum mi-ai scris si mai ales ce ai scris :blushing:

Doina, (ce nume frumos....) iti multumesc si, in seara asta precis ma voi ruga si pentru sanantatea ta :rugaciune:

Mai vino pe la noi ca dulce ti-e graiul si niciodata nu ne este in plus o gospodina :hug: :pup: :hug:

pupi
campion la gatit
campion la gatit

Mesajde pupi » 06/12/2011 08:32

Ne-am inteles ca mutu cu surdu prin gaura cheii =)) =)) =)) ....am citit ce ai scris, dar am crezut ca ai gresit si ai scris plic de ceai in loc de servetel =)) =)) ....eu fara ochelarii cei buni , vad cam ce nu trebuie :P :P ....acuma am vazut servetele in loc de pliculete =)) =)) =)) ....or9icum , bine ca vad orezul si tigaia :P ....mersi inca odata draga mea :hug: :pup:

ani_beita
Incepator

Pot face asta cu oale de gatit cu abur?

Mesajde ani_beita » 07/11/2013 09:52

As vrea si eu sa incerc, dar nu am un gratar potrivit pentru ceaun. Crezi ca oalele de gatit pt abur, despre care se scrie ca au fundul triplu si capac etans pot fi bune de asa ceva? De exemplu astea http://dalvia.allshops.ro/produs/7455694/Set+3+oale+de+fiert+cu+aburi+din+inox+Peterhof+PH-1548.html?
Mutumesc pentru raspuns.
Imagine

Înapoi la “Sfaturi utile in bucatarie”