[IASI] Rest MARIO din Copou

Este un loc in care te duci sa mananci de fiecare data cu placere? Exista un fel de mancare pe care il comanzi mereu in acel loc? Impartaseste aceste date celor care vor sa incerce mancaruri excelente fara a face efortul de a le gati singuri.

Moderatori: miha1950, Nally, adi, maria MIHULESCU, kia, adinush, octavian, Moderatori

Inny
Incepator

[IASI] Rest MARIO din Copou

Mesajde Inny » 10/04/2008 10:46

Ultima oara cind am fost in tara (aproape 3 ani in urma) am descoperit un restaurant care mi-a placut tare mult... MARIO. Situat in Copou, pe linga Gradina Botanica e mic, intim, mincarea f buna si servirea ireprosabila (ceea ce e mare lucru sa fii servit in tara la fel ca in Occident).
Ce mi-a placut sa comand: ciorba de burta si platou rece cu aperitive, stropite cu Busuioaca de Bohotin, normal! Sau Grasa de Cotnari... depinde de mood!
:wink:
Mai exista? Aceeasi servire, calitate?????
Youth is wasted on the young.

George Bernard Shaw

adi
RC Admin
RC Admin

Mesajde adi » 11/04/2008 10:29

Nu am fost niciodata la el - a poate ma duc si eu odata cand merg prin Copu ;)

Inny
Incepator

Mesajde Inny » 11/04/2008 06:38

adi scrie:Nu am fost niciodata la el - a poate ma duc si eu odata cand merg prin Copu ;)

Sa te duci si in timp ce maninci bunatati romanesti (desi are specific italian eu preferam 'romanismele' ) :clipocit: , sa te gindesti si la mine... ca mi-ar place sa fiu pe-acolo.... :vis: :vis: :vis:
Youth is wasted on the young.

George Bernard Shaw

Înapoi la “Restaurante preferate”